Napowietrzacz do stawu i oczka wodnego

Napowietrzacz do stawu i oczka wodnego

 Zbiornik wodny który jest wspomagany pompą napowietrzającą jest łatwiejszy w utrzymaniu. Napowietrzanie wody w oczku wodnym czy stawie jest potrzebne nie tylko zimą – również w okresie wiosna-lato-jesień. Woda potrzebuje wentylacji do utrzymania odpowiednich parametrów – m.in optymalnego pH, redukcji szkodliwych gazów i do zachowania równowagi biologicznej. Wszystkie żywe organizmy potrzebują tlenu, nawet te mikro żyjące w toni wodnej. Ruch wody ogranicza występowanie glonów i sinic odpowiedzialnych za jej nieatrakcyjny kolor. Napowietrzacze pomagają w stabilizacji pH

Zimą tlen jest niezwykle istotny dla przetrwania ryb. Pomimo iż są one w śnie zimowym to i tak potrzebują go do przetrwania a w szczególności gdy tafla wody jest zamarznięta.  Jeśli staw jest obsadzony sitowiem to jest to dodatkowy plus – tlen przez łodygi dostaje się do wody, ale to nie wystarczy gdy mamy znaczną ilość ryb.  Warto więc wziąć pod uwagę zakup napowietrzacza.

Firma Pontec oferuje zestawy napowietrzające dostosowane do różnych wielkości zbiorników wodnych. Wyposażone są w kamienie i węże, oraz pompę którą instalujemy na zewnątrz zbiornika. Obudowa zapewnia ochronę przed mrozem i wilgocią.

Do stawów i oczek wodnych o wodne o pojemności do 16 m3:  Napowierzacz do stawu PondoAir Set 1800

Do stawów i oczek wodnych o pojemności do 8 m3:  Zestaw napowietrzający PondoAir Set 900

Do stawów i oczek wodnych o pojemności do 4 m3:  Napowierzacz do stawu PondoAir Set 450

Do stawów i oczek wodnych o pojemności do 1 m3:   Zestaw napowietrzający PondoAir Set 200 

 

0

Your Cart